VYHLEDEJ...
RYCHLÝ PŘEHLED ŠKOL
školu
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Škola:
Hledat:
Kraj:
Typ:Typ:Typ:Zřizovatel:Zřizovatel:Zřizovatel:Druh vlastnictví:
Zaměření:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj

Nejaktuálnější adresář všech škol v České republice.

Přehledy oborů, zaměření, kontakty na jednotlivé školy, statistiky, požadavky na přijetí, přehled uplatnění, vzorové testy a mnoho dalších důležitých informací.

Více než půl milionu lidí navštíví ročně naše adresáře.

Najděte si i vy u nás svou školu.


Fakulta:
Obor:
Text:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Soutěž s Expo Australia! Známe výherce

článek soutěž expo australia 3 2016

Chtěli byste se vypravit do Austrálie? Nebo si alespoň o Austrálii přečíst? Přinejmenším to druhé jste si mohli splnit - až do 16. dubna se soutěžilo o knihu Psáno pod australským nebem od Australia Online. Výhry poputují k Jindřišce M. z Horní Bečvy, Marii S. z Jistebnice a Blance S. z Liberce - gratulujeme!

Dorazilo nám 31 správných odpovědí (b), všem děkujeme za účast. Kontakty na výherce jsme předali Australia Online, kteří se s výherci spojí.

Soutěžní otázka:

Kolikátý ročník Expo Australia 2016 letos proběhne?

a) 12.

b) 13.

c) 14.

Odpověď zasílejte na adresu info@kampomaturite.cz spolu s kontaktem na sebe do 16. 4. 2016

Výherce vyhlásíme do 20. 4. a domluvíme předání výher. Přejeme hodně štěstí!

Účastnit se můžete pouze 1x z 1 mailové adresy, pod stejným jménem nebo s kontaktní adresou. Výherce má nárok na 1 knihu. Výhry nejsou vymahatelné a směnitelné za peníze. Vyhrazujeme si právo upravit pravidla a konečné rozhodnutí.

Život vzhůru nohama

soutěž expo australia příboj 3 2016Míváte někdy pocit, že Vám v životě něco strašně schází? A nemůžete přijít na to, co? Vím co cítíte. Protože já měla přesně tenhle samý pocit pár let zpátky taky. A i když se v mém životě zdálo být všechno perfektní, měla jsem dostudovanou univerzitu, skvělou práci, krásný byt a spoustu skvělých přátel kolem sebe, ten pocit mně nenechával klidnou. Ale jak už to v mém životě bývá, věci na sebe nenechaly dlouho čekat a nápad odletět na druhou stranu zeměkoule mi přišel jako jediná možnost, jak ukojit vnitřní neklid. Během měsíce jsem se zbavila veškerých svých věcí, připravila všechno potřebné k odletu, skončila v práci a jediné co mi zbylo byl jeden kufr. Jak osvobozující pocit. Rozloučila jsem se se svou rodinou a přáteli, s tím, že se za 9 měsíců uvidíme a nasedla na letadlo směr Sydney-Austrálie.

To, že mi tohle rozhodnutí obrátí život vzhůru nohama jsem v ten moment ještě netušila. První měsíce v Sydney byly jako rána z nebes. Vůbec jsem nevěděla co se děje. Na tohle se totiž nedá připravit. I když Vám spoustu lidí řekne co očekávat a přečtete tisíce článků a knih jak to asi bude vypadat, realita je jiná. A pro každého z nás úplně odlišná. Nebudu Vám namlouvat, že je to snadné. Není. Vystoupit z komfortní zony života a vrhnout se do naprosto neznámého prostředí prostě obnáší jisté změny a omezení. To je moment, kdy to nesmíte vzdát. Stejně tak jako já. Nevzdala jsem to a po osmi měsících v Austrálii jsem věděla, že nemám dost. Že mi to ještě zdaleka nedalo tolik, kolik mělo a kolik potřebuji. Takže jsem běžela do Australia Online pro další cenné rady a informace, jak si mohu svůj život v Austrálii prodloužit. Díky skvělému týmu lidí, kteří jsou na svém místě, jsem odcházela s dalšími dvěma a půl roky života garantovaného v Sydney. Jsem ráda, že jsem v Australia Online našla velkou podporu a že kdykoliv potřebuji s něčím poradit, s jistotou se na ně mohu obrátit. Vždy najdou schůdnou variantu pro každého.

soutěž expo australia západ slunce 3 2016Když jsem pak po nějaké době letěla do Čech navštívit rodinu a přátele, teprve jsem všechno pochopila a věci mi zapadly do sebe. Když se po nějaké době vrátíte do té komfortní zony, na kterou jste byli zvyklí, pochopíte ten dar, který jste dostali v podobě rozhodnutí někdy odjet do cizí země a zkusit tam reálně žít a někdy bych řekla i přežít. Protože jen tehdy, pokud se Vám život obrátí vzhůru nohama a vy si sáhnete na vlastní dno, děláte práce, které Vám dřive připadaly ponižující, ztratíte pohodlí vlastního domova a opory vaší rodiny, a pocítíte jak těžké je vyjádření sám sebe v cizím jazyce, teprve tehdy můžete začít stoupat zpátky nahoru po těch správných schodech. Protože jste konečně našli sami sebe. A to je něco, co pro mne vždy zůstane jako největší a nejvzácnější dar, který jsem od cesty do Austrálie dostala. Dar k nezaplacení.

Dnes, čtyři roky později ode dne, kdy jsem poprvé nasedla do letadla směr Austrálie, zase stojím nohami pevně na zemi. A tou zemí je pro mně pořád Austrálie. A dnes už je mým druhým domovem a já jsem za to neskutečně vděčná. Je to nádherná země plná mist, které jinde nenajdete. Země, která Vám otevře dvěře do dalších světů, o kterých se Vám ani nezdálo. Přijme Vás s otevřenou náručí, aby Vám ukázala co ve vás doopravdy je. Nikoho nešetří a je přesně tak divoká, jak se o ní mluví v dokumntárních filmech. A pokud jí přijmete takovou jaká je, pohltí celou Vaší osobnost a vy už ji budete milovat navěky. Ať už se sem budete jen vracet, nebo tu založíte vlastní rodinu stejně tak jako já. Takže, moje rada…..pokud Vám něco schází a cítíte, že je potřeba něco ve Vašem životě změnit, zhluboka se nadýchněte a nebojte se toho prvního kroku. Budete to ten nejlepší, který jste kdy udělali.

Doporučuji Vám navštívit veletrh Expo Australia 2016, na kterém se dozvíte více o studijně-pracovním pobytu v Austrálii. Veletrh se koná ve dnech 11.4. – 16.4.2016 v Praze, Brně, Bratislavě a Plzni. Více informací naleznete zde: http://australiaonline.cz/expo-australia a k události se můžete přidat zde: https://www.facebook.com/expoaustralia/events.                                                                                                                         

                                                  Bára D.

 

soutěž expo australia expo 3 2016

18.4.2016


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Informace

Stáhněte si aplikaci Adresář škol

 

Užitečné informace

    Zasílání novinek

    Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

    Doporučit známému