VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Škola:
Hledat:
Kraj:
Typ:Typ:Typ:Zřizovatel:Zřizovatel:Zřizovatel:Druh vlastnictví:
Zaměření:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj

Nejaktuálnější adresář všech škol v České republice.

Přehledy oborů, zaměření, kontakty na jednotlivé školy, statistiky, požadavky na přijetí, přehled uplatnění, vzorové testy a mnoho dalších důležitých informací.

Více než půl milionu lidí navštíví ročně naše adresáře.

Najděte si i vy u nás svou školu.


Fakulta:
Obor:
Text:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Vyšší odborné školy: přes 450 oborů na výběr

článek aktualizace 2014 VOŠ 150

Aktualizovali jsme adresář vyšších odborných škol - v databázi najdete přes 450 oborů včetně popisu a zaměření a informace o podání přihlášek či obsahu přijímacích zkoušek. Pokud hledáte alternativu k bakalářským oborům, které jsou zaměřeny více teoreticky, čas na podání přihlášek máte většinou až do konce května.

Vyšší odborné vzdělání je alternativou k bakalářským studijním programům vysokých škol (v České republice existuje přes 2500 akreditovaných oborů bakalářského studia a další desítky oborů "dlouhého" magisterského studia, zejména u lékařských a učitelských oborů).

Studium se zde zaměřuje více prakticky a do hloubky. VOŠ je možné studovat v denní formě (3 roky až 3,5 u zdravotnických oborů) nebo dálkově, ve večerní, distanční nebo kombinované formě (max. o 1 rok delší než denní forma). Absolvent získá titul DiS.

V roce 2012/13 se na 178 vyšších odborných školách vzdělávalo 29 tis. studentů, v přijímacím řízení uspělo 84% uchazečů. Z nově přijatých 12 tisíc studentů v roce 2012/13 téměř 3/4 volily denní formu studia, 62 % přitom na školu nastoupilo ihned po složení maturitní zkoušky.

71 % studentů tvoří ženy, u denní formy vzdělávání převažují přihlášení ve věku 19-21 let (86,1 %), u ostatních forem vzdělání ve věku nad 30 let (44,7 %).

Mezi obory v denní formě volili studenti zejména skupinu oborů Zdravotnictví (23,9 %), Pedagogika, učitelství a sociální péče (16,2 %) a Ekonomika a administrativa (14,2 %), u ostatních forem studia převažovala skupina Pedagogika, učitelství a sociální péče (.

63 % škol bylo zřízeno krajem, 26 % privátním subjektem, necelých 7 % církví a zbytek jinými subjekty (resorty vnitra, obrany). Oproti roku 2011/12 klesl počet VOŠ o 2.

Nejvíce škol se nachází v Praze (40), Středočeském (20) a Jihočeském kraji (17), nejméně v Plzeňském (5) a Karlovarském kraji (4 školy).

Některé vysoké školy umožňují absolventům vyšších odborných škol získat bakalářský titul ve zkráceném studiu - pro získání titulu vám tak může stačit jen jeden dodatečný rok na vysoké škole. Čtěte v našem článku zde.

 

Zdroje:

www.msmt.cz/file/26467

http://www.msmt.cz/vzdelavani/skolstvi-v-cr/statistika-skolstvi/vyrocni-zpravy-o-stavu-a-rozvoji-vzdelavani-v-ceske-1

 

9.12.2013


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Informace

Stáhněte si aplikaci Adresář škol

 

Užitečné informace

    Zasílání novinek

    Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

    Doporučit známému